Olympijský odznak 2024

08. 04. 2024     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Dne 5.4.2024 se na hranickém stadioně uskutečnil souboj o přerovsko Olympijkého odznaku, který pořádá Český olympijský výbor. Do Hranic tak zavítala bývalá atletka, účastnice Šárka Kašpárková, která se starala nejen o celkový chod soutěže, ale nakonec předávala sportovcům i medaile.

Tohoto kola se zúčastnily týmy z celého Přerovska. Konktrétně to byly školy ZŠ Šromotovo, Tř 1.máje, Struhlovsko, Lipník nad Bečvou, Za mlýnem a gymnázium Lipník nad Bečvou.

Z naší školy se nominovaly 2 družtva složená ze 4 chlapců a 4 dívek a 16 jednotlivců, kteří reprezentovali naši školu. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: trojskok, hod medicimbalem, sedy lehy a skoky přes švihadlo. V těchto disciplínách jsme měli velký úspěch!

Do krajského kola se nominovalo družstvo ZŠ Šromotovo A ve složení

• Anna Tománková, Veronika Randusová, Erin Ptáčková, Jolana Skřičková,
  • Jan Kadlec , Tomáš Sommer, Vojtěch Dornica, Jakub Dreiseitl.

Obsadili v týmovém souboji nádherné 1. místo!

Kvalifikovaní jednotlivci:

• Tomáš Sommer - 1.místo
  • Vojtěch Dornica - 1.místo
  • Jakub Dreiseitl - 2.místo
  • Matouš Hendrych - 5.místo

Celkové výsledky i s výkony lze najít na stránkách Olympijského víceboje ZDE.

Všem závodníkům gratulujeme ke krásným výkonům!